Επιστήμη Πολιτικού Μηχανικού

4M-VK Forum
Ημερομηνία Παρ Νοέμ 24, 2017 4:59 pm

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 6 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Adeia
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 10, 2009 11:41 pm 
Χωρίς σύνδεση
level: 5

Εγγραφη: Παρ Οκτ 05, 2007 10:34 pm
Δημοσ.: 49
Μπα εμενα συγκριτικα με Civil μου φαινεται πολυ πιο ευχρηστο. Βεβαια εχω την εντυπωση οτι το civil καλυπτει περισσοτερες περιπτωσεις.
Το support της 4Μ (μια κοπελα) στο ADEIA ειναι πολυ καλο και γνωριζει πραγματα...
Το εντελως αντιθετο στη Civil.

Επισης θηριώδης η διαφορά στο ετήσιο support απο τον ενα και τον αλλο...4Μ πολυ πιο φτηνη.

Εμενα βεβαια το χει και η πολεδομια που δουλευω οποτε...να σκεφτεις ειχα αγορασει το civil και πηρα και το adeia για το λογο αυτο.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 08, 2009 12:15 pm 
Χωρίς σύνδεση
level: 1

Εγγραφη: Πέμ Οκτ 08, 2009 11:42 am
Δημοσ.: 2
Καλημέρα σας
Ήμουν κι εγώ στο ψάξιμο για νέα εταιρεία λογισμικού όταν αποφάσισα να φύγω από τη Civil, η οποία είχε πολύ ακριβά συμβόλαια υποστήριξης, χωρίς να παρέχει ουσιαστικά υποστήριξη..
Το ADEIA στο οποίο και κατέληξα είναι αφενός πολύ εύχρηστο και αφετέρου έχει πολύ καλή υποστήριξη. Σημαντικό είναι πως τώρα που έχει προσθέσει τα διαφορετικά τμήματα κτιρίου καλύπτει κάθε περίπτωση που μπορεί να αντιμετωπίσω.
Πολύ σημαντικό, πως ότι και να μου ζητήσουν από ΤΕΕ και πολεοδομία, τηλεφωνώ και μου βρίσκουν αμέσως λύση. Και με το live update που έχουν κάθε τόσο, παίρνω δωρεάν ότι νέο αλλάξει στο πρόγραμμα.
Το έψαξα πολύ το θέμα και γι'αυτό το λέω. Σχετικά με την Insoft κτλ, δε νομίζω πως έχει κάτι παραπάνω να προσφέρει, ούτε είναι πιο εύκολο και προτιμώ να επιλέξω μια εταιρεία που είναι χρόνια στο χώρο και θα είναι και αύριο και όχι κάποιον τυχαίο που δεν ξέρω τι θα γίνει αύριο...
Αυτά από μένα, ελπίζω να βοήθησα

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 10, 2009 3:04 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Πέμ Ιούλ 05, 2007 12:07 am
Δημοσ.: 57
Και με το απαράδεκτο κλείδωμα του ADEIA τι κάνεις? Πολλοί συνάδελφοι διαμαρτύρονται γι΄αυτό αλλά στου κουφού την πόρτα... Ξέρεις πόσες φορές προσπάθησα απόγευμα μετά τις 7 να βγάλω αμοιβές αλλά δε δούλευε το πρόγραμμα γιατί είχα προσθέσει καινούρια συσκευή USB?

Το ότι έβγαζε λάθος στο φύλλο των κρατήσεων και δε μπορούσαν να το καταλάβουν για τέσσερα χρόνια μας λέει κάτι?!

edit: 1. Το πρόγραμμα της Insoft δεν έχει συμβόλαιο συντήρησης
2. Γιατί μου φαίνεται περίεργο που εμφανίζονται χρήστες με μια δημοσίευση να παινεύουν το πρόγραμμα?
Ίσως είμαι καχύποπτος? Το λέω γιατί και σε άλλο φόρουμ εμφανίστηκαν τέτοιοι χρήστες. Ποιος ξέρει ίσως
η εποχή που ζούμε μας έχει κάνει καχύποπτους!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 11, 2009 12:10 am 
Χωρίς σύνδεση
level: max
level: max

Εγγραφη: Τετ Αύγ 31, 2005 4:10 pm
Δημοσ.: 204
Αλέξανδρος έγραψε:
2. Γιατί μου φαίνεται περίεργο που εμφανίζονται χρήστες με μια δημοσίευση να παινεύουν το πρόγραμμα?
Ίσως είμαι καχύποπτος? Το λέω γιατί και σε άλλο φόρουμ εμφανίστηκαν τέτοιοι χρήστες. Ποιος ξέρει ίσως
η εποχή που ζούμε μας έχει κάνει καχύποπτους!!!

Συνάδελφε,

1. Όπως θα έχεις καταλάβει από την συντριπτική πλειοψηφία των posts, το συγκεκριμένο φόρουμ δέν έχει διαφημιστικό χαρακτήρα, αλλά καθαρά ενημερωτικό και επιστημονικό. Άρα η ένστασή σου είναι άτοπη.

2. Όσον αφορά την καχυποψία, επέτρεψέ μου και εμένα να είμαι καχύποπτος όταν διαβάζω posts με χαρακτηρισμούς σάν αυτό
viewtopic.php?f=2&t=824
και όταν καλείσαι να δώσεις παραπάνω στοιχεία να μήν απαντάς, ενώ αντιθέτως να επιτίθεσαι σε όποιον έχει να πεί κάποιο θετικό σχόλιο και να ενοχλείσαι με αυτό.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 01, 2009 3:59 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Πέμ Οκτ 08, 2009 11:42 am
Δημοσ.: 2
Καλημέρα!

Ενημερωτικά και μόνο..Το θέμα με το hasp πρεπει να έχει λυθεί εδώ και κάμποσο καιρό. Το έχω συζητήσει και με άλλους συναδέλφους και μετά από κάποιο Live Upd, όλοι όσοι έχουμε ενημερωμένα προγράμματα το έχουμε διαπιστώσει ότι δεν έχει ξανασυμβεί.

Περισσότερα για αναβαθμίσεις δεν ξέρω, αλλά το πρόγραμμα ενημερώνεται συνεχώς και τα κατεβάζουμε.
Καλή συνέχεια!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 14, 2010 11:57 pm 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφη: Τετ Νοέμ 15, 2006 8:15 pm
Δημοσ.: 49
Τοποθεσια: Χαλκίδα
Η αλήθεια είναι ότι έχει κανά δυό μήνες να μου κολλήσει το hasp και καλομαθαίνω...

Όμως χτυπάει πάντα ύπουλα:

Όταν καίγεσαι και πας Παρασκευή απόγευμα στο γραφείο να βγάλεις προσφορά για πελάτη που τον έχεις - δεν τον έχεις....
Αν του πεις:
"Ξέρετε,... μου κόλλησε το hasp, θα σας δώσω την Δευτέρα πρωί την προσφορά, μόλις επικοινωνήσω με την υποστήριξη του προγράμματος..."

...ε! εκεί τον έχασες σίγουρα!! Αντίο άδεια!!

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 6 δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση